Vishay/Vitramon VJ0603D390KXCAC
VJ0603D390KXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D390KXCAC
Brief Description
CAP CER 39PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D390KXCAC.pdf
Availability of VJ0603D390KXCAC
QUANTITY
VJ0603D390KXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D390KXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D390KXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D390KXCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D390KXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D390KXCAC Details Description
Related parts for VJ0603D390KXCAC
JUMPER-H1505TR/A3049W/X 5" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 3A DO201AD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
WIRE FERL UNINSUL datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 950MA 108 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 176.8382MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
MLW ILLUM ROCKER BEZEL datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf