Vishay/Vitramon VJ0603D390KXPAJ
VJ0603D390KXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D390KXPAJ
Brief Description
CAP CER 39PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D390KXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D390KXPAJ
QUANTITY
VJ0603D390KXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D390KXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D390KXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D390KXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D390KXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D390KXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D390KXPAJ
JUMPER-H9991TR/1853 OR/X 2" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 68PLCC datasheet.pdf
IC SLIC VOICE ACCESS PDSO-20 datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMC datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 10W DO4 datasheet.pdf
USB A-PIGTAIL SUB-CH 3.33M datasheet.pdf
SATA RCPT REVERSE SMT WITH CLIP datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
IGBT 600V 80A 283W TO3P-3 datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD datasheet.pdf