Vishay/Vitramon VJ0603D390MXXAP
VJ0603D390MXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D390MXXAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 39PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D390MXXAP.pdf
Availability of VJ0603D390MXXAP
QUANTITY
VJ0603D390MXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D390MXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D390MXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D390MXXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D390MXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D390MXXAP Details Description
Related parts for VJ0603D390MXXAP
RES 200K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC HIEFF 2.5VOUT 15W SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 2220 datasheet.pdf
IC CONTROLLER HOT SWAP 5A 16DFN datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 3A 3V datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
60719-9 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 25K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf