Vishay/Vitramon VJ0603D390MXXAP
VJ0603D390MXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D390MXXAP
Brief Description
CAP CER 39PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D390MXXAP.pdf
Availability of VJ0603D390MXXAP
QUANTITY
VJ0603D390MXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D390MXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D390MXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D390MXXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D390MXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D390MXXAP Details Description
Related parts for VJ0603D390MXXAP
DIODE ARRAY GP 300V 40A MAX247 datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 20QFN datasheet.pdf
KIT ASSORTED SPLICES K-216 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 32V 992W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 5A 57 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 158 OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONTACT PROBE 0.5MM PITCH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 40 OHM 1% 250W datasheet.pdf