Vishay/Vitramon VJ0603D391FXXAJ
VJ0603D391FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D391FXXAJ
Brief Description
CAP CER 390PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D391FXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D391FXXAJ
QUANTITY
VJ0603D391FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D391FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D391FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D391FXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D391FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D391FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D391FXXAJ
RES 47 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BUS TXRX/REGISTER 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RING 10-12AWG #8 YELLOW datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ 1M DELAY OFF datasheet.pdf
RES 1.75K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf