Vishay/Vitramon VJ0603D391GXXAT
VJ0603D391GXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D391GXXAT
Brief Description
CAP CER 390PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D391GXXAT.pdf
Availability of VJ0603D391GXXAT
QUANTITY
VJ0603D391GXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D391GXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D391GXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D391GXXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D391GXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D391GXXAT Details Description
Related parts for VJ0603D391GXXAT
RES SMD 165 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.1V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
RES MO 1W 820 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BREAKAWAY 40POS RA .100 datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
OSC MEMS 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf