Vishay/Vitramon VJ0603D391KXXAJ
VJ0603D391KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D391KXXAJ
Brief Description
CAP CER 390PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D391KXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D391KXXAJ
QUANTITY
VJ0603D391KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D391KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D391KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesVJ HIFREQ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D391KXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D391KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D391KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D391KXXAJ
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M2 datasheet.pdf
CABLE TIE HEAVY NAT 43.3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 10K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 5SOT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf