Vishay/Vitramon VJ0603D391MXXAJ
VJ0603D391MXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D391MXXAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 390PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D391MXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D391MXXAJ
QUANTITY
VJ0603D391MXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D391MXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D391MXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D391MXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D391MXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D391MXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D391MXXAJ
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS40193-001 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf