Vishay/Vitramon VJ0603D391MXXAR
VJ0603D391MXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D391MXXAR
Brief Description
CAP CER 390PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D391MXXAR.pdf
Availability of VJ0603D391MXXAR
QUANTITY
VJ0603D391MXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D391MXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D391MXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D391MXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D391MXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D391MXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D391MXXAR
RES ARRAY 4 RES 820K OHM 8SIP datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.92"L X 4.92"W datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 3.06V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 50SEC 28-SOIC datasheet.pdf
IC LOAD SW HISIDE 3A 4-MLF datasheet.pdf
IC CPLD 288MC 10NS 208PQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf