Vishay/Vitramon VJ0603D3R0BXBAC
VJ0603D3R0BXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R0BXBAC
Brief Description
CAP CER 3PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R0BXBAC.pdf
Availability of VJ0603D3R0BXBAC
QUANTITY
VJ0603D3R0BXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R0BXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R0BXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R0BXBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R0BXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R0BXBAC Details Description
Related parts for VJ0603D3R0BXBAC
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP datasheet.pdf
TOOL MICROSCOPE FIBER OPTIC datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT CV/CC HV 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 240V 12A datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 3.5MM 3.5" datasheet.pdf