Vishay/Vitramon VJ0603D3R0BXXAP
VJ0603D3R0BXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R0BXXAP
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R0BXXAP.pdf
Availability of VJ0603D3R0BXXAP
QUANTITY
VJ0603D3R0BXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R0BXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R0BXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R0BXXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R0BXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R0BXXAP Details Description
Related parts for VJ0603D3R0BXXAP
CAP ALUM 100UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 1.5A TO220FP datasheet.pdf
CONN DIN PLUG REAR 96POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG GRY 1000' datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT W/BUFF LATCH 28PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
KNOBS D83187 datasheet.pdf
CONN RPSMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf