Vishay/Vitramon VJ0603D3R0DLCAP
VJ0603D3R0DLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R0DLCAP
Brief Description
CAP CER 3PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R0DLCAP.pdf
Availability of VJ0603D3R0DLCAP
QUANTITY
VJ0603D3R0DLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R0DLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R0DLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R0DLCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R0DLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R0DLCAP Details Description
Related parts for VJ0603D3R0DLCAP
CONN HEADER .100 DUAL STR 32POS datasheet.pdf
SENSR OPTO TRANS 1MM REFL TH PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11A OLIVE datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HOUSING FOR PUSHPULL RCPTS datasheet.pdf
3G3_X BRAKING RESISTOR datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 8SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf