Vishay/Vitramon VJ0603D3R0DLXAP
VJ0603D3R0DLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R0DLXAP
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R0DLXAP.pdf
Availability of VJ0603D3R0DLXAP
QUANTITY
VJ0603D3R0DLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R0DLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R0DLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R0DLXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R0DLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R0DLXAP Details Description
Related parts for VJ0603D3R0DLXAP
IC ADC LP 12-BIT 133KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 8MM YELLOW datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf