Vishay/Vitramon VJ0603D3R0DXAAC
VJ0603D3R0DXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R0DXAAC
Brief Description
CAP CER 3PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R0DXAAC.pdf
Availability of VJ0603D3R0DXAAC
QUANTITY
VJ0603D3R0DXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R0DXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R0DXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R0DXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R0DXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R0DXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D3R0DXAAC
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8-DIP datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 20SSOP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL T/H LP 8SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS D-4000 KEY-X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf