Vishay/Vitramon VJ0603D3R0DXAAP
VJ0603D3R0DXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R0DXAAP
Brief Description
CAP CER 3PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R0DXAAP.pdf
Availability of VJ0603D3R0DXAAP
QUANTITY
VJ0603D3R0DXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R0DXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R0DXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R0DXAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R0DXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R0DXAAP Details Description
Related parts for VJ0603D3R0DXAAP
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 430MA 1.34 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 24POS SMD datasheet.pdf
INSERT FEMALE 32POS CRIMP datasheet.pdf
TRANS RF NPN 45GHZ 3.5V TSFP-4 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
FLANGE COVER GRAY datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 (6 + 2 Power) Position Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 2W SMBG datasheet.pdf