Vishay/Vitramon VJ0603D3R0DXXAJ
VJ0603D3R0DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R0DXXAJ
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R0DXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D3R0DXXAJ
QUANTITY
VJ0603D3R0DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R0DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R0DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R0DXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R0DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R0DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D3R0DXXAJ
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 5/32" 7.72" datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-20 AWG 0.312" (7.92mm) Crimp datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT 1MSPS 16CH 38TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 320POS .6MM 4ROW SMT datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 10POS PIN datasheet.pdf