Vishay/Vitramon VJ0603D3R3BXBAJ
VJ0603D3R3BXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R3BXBAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R3BXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D3R3BXBAJ
QUANTITY
VJ0603D3R3BXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R3BXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R3BXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R3BXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R3BXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R3BXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D3R3BXBAJ
FUSE GLASS 6A 350VAC 140VDC 2AG datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 6GHZ 16MLF datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
FEM SKT BLADE POL 15M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 24VOUT 75W datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf