Vishay/Vitramon VJ0603D3R3BXXAC
VJ0603D3R3BXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R3BXXAC
Brief Description
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R3BXXAC.pdf
Availability of VJ0603D3R3BXXAC
QUANTITY
VJ0603D3R3BXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R3BXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R3BXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R3BXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R3BXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R3BXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D3R3BXXAC
ROTARY SWITCH D4 1.5A 9 POLE NON datasheet.pdf
CAP CER 38PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 33PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC XPHASE CONTROL 32-MLPQ datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS W/SKT BOX datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 4.5A 6DIP datasheet.pdf
NYLON INSL W/INSULATION GRIP DIS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
IC SOC 256K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP POLY 1200UF 20% 10V T/H datasheet.pdf
PTSE 21C 21#16 SKT PLUG datasheet.pdf
12-Bit, 20/40/65 MSPS 3 V A/D Converter IC datasheet.pdf