Vishay/Vitramon VJ0603D3R3CLCAJ
VJ0603D3R3CLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R3CLCAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R3CLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D3R3CLCAJ
QUANTITY
VJ0603D3R3CLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R3CLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R3CLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R3CLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R3CLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R3CLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D3R3CLCAJ
MODULE SDRAM DDR 256MB 184DIMM datasheet.pdf
IC RHEOSTAT DALLAST 3V 50K 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
KIT REDI TOOL 3.3/4.2 ADP162 datasheet.pdf
CBL 16POS 0.5MM JMPR TYPE A 7" datasheet.pdf
CAP POLYMER 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
ROUND NUT FOR .00. datasheet.pdf
PAC-S300-HE20-V3 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 9POS datasheet.pdf
DIODE SW 1A 600V 250NS DO204AL datasheet.pdf