Vishay/Vitramon VJ0603D3R3CLCAJ
VJ0603D3R3CLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R3CLCAJ
Brief Description
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R3CLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D3R3CLCAJ
QUANTITY
VJ0603D3R3CLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R3CLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R3CLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R3CLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R3CLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R3CLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D3R3CLCAJ
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M10-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
CGRID SMT SHD HDR GOLD 14CKT datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 8SKT STR PCB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RACK ACCESSORY ADJUSTABLE DEPTH datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
37P F R/A .318 BRKT/CLP/SCREWS datasheet.pdf
KT4 BLACK COVER datasheet.pdf
CABLE 6POS datasheet.pdf