Vishay/Vitramon VJ0603D3R3DXCAP
VJ0603D3R3DXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R3DXCAP
Brief Description
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R3DXCAP.pdf
Availability of VJ0603D3R3DXCAP
QUANTITY
VJ0603D3R3DXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R3DXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R3DXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R3DXCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R3DXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R3DXCAP Details Description
Related parts for VJ0603D3R3DXCAP
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TVSOP datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 100MW 20-SOIC datasheet.pdf
IC CHARG BATT LI-ON USB 10DFN datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 178POS GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM datasheet.pdf