Vishay/Vitramon VJ0603D3R3DXPAJ
VJ0603D3R3DXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R3DXPAJ
Brief Description
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R3DXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D3R3DXPAJ
QUANTITY
VJ0603D3R3DXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R3DXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R3DXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R3DXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R3DXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R3DXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D3R3DXPAJ
JUMPER-H1502TR/A2015G/H1502TR 6" datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG DUPLX 125UM datasheet.pdf
IC SRAM 32MBIT 12NS 48FBGA datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS CABLE PIN datasheet.pdf