Vishay/Vitramon VJ0603D3R6BLPAP
VJ0603D3R6BLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R6BLPAP
Brief Description
CAP CER 3.6PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R6BLPAP.pdf
Availability of VJ0603D3R6BLPAP
QUANTITY
VJ0603D3R6BLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R6BLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R6BLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R6BLPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R6BLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R6BLPAP Details Description
Related parts for VJ0603D3R6BLPAP
CAP 330MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4000PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC P600 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 228MA 860 MOHM datasheet.pdf
SD CARD A10S LINUX ANDROID A8 datasheet.pdf
CONN HDR 60POS TH/RA REVERSE datasheet.pdf