Vishay/Vitramon VJ0603D3R6CLPAJ
VJ0603D3R6CLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R6CLPAJ
Brief Description
CAP CER 3.6PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R6CLPAJ.pdf
Availability of VJ0603D3R6CLPAJ
QUANTITY
VJ0603D3R6CLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R6CLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R6CLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R6CLPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R6CLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R6CLPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D3R6CLPAJ
FIXED IND 27UH 80MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
SSD 90GB 2.5" UATA datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf