Vishay/Vitramon VJ0603D3R6DLCAC
VJ0603D3R6DLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R6DLCAC
Brief Description
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R6DLCAC.pdf
Availability of VJ0603D3R6DLCAC
QUANTITY
VJ0603D3R6DLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R6DLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R6DLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R6DLCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R6DLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R6DLCAC Details Description
Related parts for VJ0603D3R6DLCAC
REPLACEMENT KEY FOR CKM SERIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.42M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 260MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
47UF 450V 16X31,5 datasheet.pdf