Vishay/Vitramon VJ0603D3R9CLPAC
VJ0603D3R9CLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R9CLPAC
Brief Description
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R9CLPAC.pdf
Availability of VJ0603D3R9CLPAC
QUANTITY
VJ0603D3R9CLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R9CLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R9CLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R9CLPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R9CLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R9CLPAC Details Description
Related parts for VJ0603D3R9CLPAC
FIXED IND 3.9UH 487MA 840 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 3V 10% 0603 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLX 4:1 3GHZ 20TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 28.63636MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 1.45K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.34 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf