Vishay/Vitramon VJ0603D3R9CXPAC
VJ0603D3R9CXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R9CXPAC
Brief Description
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R9CXPAC.pdf
Availability of VJ0603D3R9CXPAC
QUANTITY
VJ0603D3R9CXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R9CXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R9CXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R9CXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R9CXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R9CXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D3R9CXPAC
INTERFACE CBL DSUB MALE W/SCREW datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS BOX MT PIN datasheet.pdf
CA,62.5,MTRJ-SC datasheet.pdf
CAP ALUM 5100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.23A 240 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CABLE MARKER LABEL 25X25 datasheet.pdf
SPIRAL SPRING datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf