Vishay/Vitramon VJ0603D430JLPAP
VJ0603D430JLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D430JLPAP
Brief Description
CAP CER 43PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D430JLPAP.pdf
Availability of VJ0603D430JLPAP
QUANTITY
VJ0603D430JLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D430JLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D430JLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D430JLPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D430JLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D430JLPAP Details Description
Related parts for VJ0603D430JLPAP
ADAPTER DIMM TO 32-DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
SHORT LINK COMB INSUL DIN 3POLE datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 560V 84A datasheet.pdf
AC FILTER T/H COMMON MODE SC-G datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 155.52MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 214W TO-247AC datasheet.pdf