Vishay/Vitramon VJ0603D430KLXAJ
VJ0603D430KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D430KLXAJ
Brief Description
CAP CER 43PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D430KLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D430KLXAJ
QUANTITY
VJ0603D430KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D430KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D430KLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D430KLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D430KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D430KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D430KLXAJ
IC MCU 8BIT 4K 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACT SPDT 3A PCB PIN datasheet.pdf
IC FPGA 278 I/O 484UBGA datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 30.73MM datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 12pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf