Vishay/Vitramon VJ0603D430KXXAJ
VJ0603D430KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D430KXXAJ
Brief Description
CAP CER 43PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D430KXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D430KXXAJ
QUANTITY
VJ0603D430KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D430KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D430KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D430KXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D430KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D430KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D430KXXAJ
20 PATCH CORDS datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V 20-DIP datasheet.pdf
VARISTOR 1620V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPEA 41POS datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN COAX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
SENSOR HEAD 3.8MM DIA 1.8MM datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf