Vishay/Vitramon VJ0603D430MLPAC
VJ0603D430MLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D430MLPAC
Brief Description
CAP CER 43PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D430MLPAC.pdf
Availability of VJ0603D430MLPAC
QUANTITY
VJ0603D430MLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D430MLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D430MLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D430MLPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D430MLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D430MLPAC Details Description
Related parts for VJ0603D430MLPAC
LED 7-SEG .30 SNGL YEL CA DIRECT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC 1.5KE datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 10VC SC706 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
750 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf