Vishay/Vitramon VJ0603D431GXXAR
VJ0603D431GXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D431GXXAR
Brief Description
CAP CER 430PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D431GXXAR.pdf
Availability of VJ0603D431GXXAR
QUANTITY
VJ0603D431GXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D431GXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D431GXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D431GXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D431GXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D431GXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D431GXXAR
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 40POS datasheet.pdf
WASHER INSULATED POLARIZING RED datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST HEX 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 1.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 0.591" DIA BLK datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
M5 3MM ROBTC PNP NC datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf