Vishay/Vitramon VJ0603D431JXXAR
VJ0603D431JXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D431JXXAR
Brief Description
CAP CER 430PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D431JXXAR.pdf
Availability of VJ0603D431JXXAR
QUANTITY
VJ0603D431JXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D431JXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D431JXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D431JXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D431JXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D431JXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D431JXXAR
CAP CER 1UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
OSC XO 25.576MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 0804 datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.165" (4.20mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 8SON datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Header 42 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
GT 4C 4#16S SKT RECP WALL RM datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 240V 200MA SOT23 datasheet.pdf