Vishay/Vitramon VJ0603D470FLCAJ
VJ0603D470FLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D470FLCAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D470FLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D470FLCAJ
QUANTITY
VJ0603D470FLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D470FLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D470FLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D470FLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D470FLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D470FLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D470FLCAJ
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 50POS .156 datasheet.pdf
ZIGBEE COORDINATOR, SMT, 2MW, OT datasheet.pdf
CHROMALIT ROUND 70CRI 135MM DIA datasheet.pdf
RES 7.95K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN PCB 4COND datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf