Vishay/Vitramon VJ0603D470FXPAJ
VJ0603D470FXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D470FXPAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D470FXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D470FXPAJ
QUANTITY
VJ0603D470FXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D470FXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D470FXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D470FXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D470FXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D470FXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D470FXPAJ
RES 2 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 20-TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 3.5A SOT1118 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN SSL PLUG HSG 4POS CRIMP datasheet.pdf