Vishay/Vitramon VJ0603D470JLBAJ
VJ0603D470JLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D470JLBAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D470JLBAJ.pdf
Availability of VJ0603D470JLBAJ
QUANTITY
VJ0603D470JLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D470JLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D470JLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)