Vishay/Vitramon VJ0603D470JLBAP
VJ0603D470JLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D470JLBAP
Brief Description
CAP CER 47PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D470JLBAP.pdf
Availability of VJ0603D470JLBAP
QUANTITY
VJ0603D470JLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D470JLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D470JLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D470JLBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D470JLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D470JLBAP Details Description
Related parts for VJ0603D470JLBAP
SENSOR MAG SPDT-CO 5/16 THD 175V datasheet.pdf
WAFER SWITCH SP-17POS SHORTNG 9A datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
IC TIMER WATCHDOG 8-UMAX datasheet.pdf
RES SMD 43.2KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
2.0MM WTB STR HEADER datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf