Vishay/Vitramon VJ0603D470JXCAJ
VJ0603D470JXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D470JXCAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D470JXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D470JXCAJ
QUANTITY
VJ0603D470JXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D470JXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D470JXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D470JXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D470JXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D470JXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D470JXCAJ
IC REG LDO 3.3V 1.5A TO220-3 datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC FPGA 230 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 249 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF11 ACCESSORIES datasheet.pdf
LABEL FLAG THERM TRANS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB CP datasheet.pdf
RES SMD 100M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf