Vishay/Vitramon VJ0603D470KLXAC
VJ0603D470KLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D470KLXAC
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D470KLXAC.pdf
Availability of VJ0603D470KLXAC
QUANTITY
VJ0603D470KLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D470KLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D470KLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D470KLXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D470KLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D470KLXAC Details Description
Related parts for VJ0603D470KLXAC
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
SNSW 5A .110 PLAIN 70514175 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 100V 20% BX 1812 datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf