Vishay/Vitramon VJ0603D470KXXAJ
VJ0603D470KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D470KXXAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D470KXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D470KXXAJ
QUANTITY
VJ0603D470KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D470KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D470KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D470KXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D470KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D470KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D470KXXAJ
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 190PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CTRLR PWM BUCK 2PHASE 36-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
RES 374 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
WIRELESS PANEL MNT MONITOR datasheet.pdf
CAP ALUM ELEC 1000UF 63V datasheet.pdf