Vishay/Vitramon VJ0603D470MLAAJ
VJ0603D470MLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D470MLAAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D470MLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D470MLAAJ
QUANTITY
VJ0603D470MLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D470MLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D470MLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D470MLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D470MLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D470MLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D470MLAAJ
CONN SOCKET 22AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN .5MM HORZ BOTTOM SMD 12POS datasheet.pdf
AM2161SC62925 CYL STP datasheet.pdf
CTV 6C 6#20 PIN RECP datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 PIN PLUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1W MELF datasheet.pdf