Vishay/Vitramon VJ0603D470MXPAJ
VJ0603D470MXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D470MXPAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D470MXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D470MXPAJ
QUANTITY
VJ0603D470MXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D470MXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D470MXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D470MXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D470MXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D470MXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D470MXPAJ
RES 180 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANSFORMER CURRENT COMMERCIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 11POS datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
2000 PPR 0.375 INCH THRU-BORE datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB16 PG21 datasheet.pdf
ALARM MONITOR datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 48POS .050 SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf