Vishay/Vitramon VJ0603D471MXXAR
VJ0603D471MXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D471MXXAR
Brief Description
CAP CER 470PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D471MXXAR.pdf
Availability of VJ0603D471MXXAR
QUANTITY
VJ0603D471MXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D471MXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D471MXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D471MXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D471MXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D471MXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D471MXXAR
RES 18.0 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 473MAPBGA datasheet.pdf
CONN HOUSING PLUG 9POS 6MM datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
ULTRSONC TB 50CM DIST 2M CBL datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf