Vishay/Vitramon VJ0603D4R3DLCAJ
VJ0603D4R3DLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D4R3DLCAJ
Brief Description
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D4R3DLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D4R3DLCAJ
QUANTITY
VJ0603D4R3DLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D4R3DLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D4R3DLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D4R3DLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D4R3DLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D4R3DLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D4R3DLCAJ
IC FILTER LOWPASS 5TH 8UMAX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 112BGA datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 11.4VC P600 datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 53MA 16 OHM TH datasheet.pdf