Vishay/Vitramon VJ0603D4R3DLPAP
VJ0603D4R3DLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D4R3DLPAP
Brief Description
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D4R3DLPAP.pdf
Availability of VJ0603D4R3DLPAP
QUANTITY
VJ0603D4R3DLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D4R3DLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D4R3DLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D4R3DLPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D4R3DLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D4R3DLPAP Details Description
Related parts for VJ0603D4R3DLPAP
CAP TANT 0.47UF 35V 10% 1411 datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 309 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
WASHER FLAT 1/2 NYLON BLACK datasheet.pdf
MICRO 51 F 30" YEL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf