Vishay/Vitramon VJ0603D4R7DLBAJ
VJ0603D4R7DLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D4R7DLBAJ
Brief Description
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D4R7DLBAJ.pdf
Availability of VJ0603D4R7DLBAJ
QUANTITY
VJ0603D4R7DLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D4R7DLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D4R7DLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D4R7DLBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D4R7DLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D4R7DLBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D4R7DLBAJ
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf