Vishay/Vitramon VJ0603D510GLBAP
VJ0603D510GLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D510GLBAP
Brief Description
CAP CER 51PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D510GLBAP.pdf
Availability of VJ0603D510GLBAP
QUANTITY
VJ0603D510GLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D510GLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D510GLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D510GLBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D510GLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D510GLBAP Details Description
Related parts for VJ0603D510GLBAP
IC DGTL POT DUAL 2.5K I2C 10MSOP datasheet.pdf
KIT SOCKET TOOL SET 70PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
RES MO 1W 1 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf