Vishay/Vitramon VJ0603D510GXBAC
VJ0603D510GXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D510GXBAC
Brief Description
CAP CER 51PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D510GXBAC.pdf
Availability of VJ0603D510GXBAC
QUANTITY
VJ0603D510GXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D510GXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D510GXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D510GXBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D510GXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D510GXBAC Details Description
Related parts for VJ0603D510GXBAC
OSC XO 30.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 1.21KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN MULTI-TAP DBL SIDE CLR datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
WIRE SPLICE, SINGLE RESISTOR datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW SOD80 datasheet.pdf
RES 90.2 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf