Vishay/Vitramon VJ0603D510GXXAC
VJ0603D510GXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D510GXXAC
Brief Description
CAP CER 51PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D510GXXAC.pdf
Availability of VJ0603D510GXXAC
QUANTITY
VJ0603D510GXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D510GXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D510GXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D510GXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D510GXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D510GXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D510GXXAC
TRIMMER 1M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN RCPT JAM NUT 6POS W/PIN datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 SKT-PLG/SKT 1M datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS INLINE SKT datasheet.pdf