Vishay/Vitramon VJ0603D510GXXAP
VJ0603D510GXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D510GXXAP
Brief Description
CAP CER 51PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D510GXXAP.pdf
Availability of VJ0603D510GXXAP
QUANTITY
VJ0603D510GXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D510GXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D510GXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D510GXXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D510GXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D510GXXAP Details Description
Related parts for VJ0603D510GXXAP
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8SOIC datasheet.pdf
KNOB PLASTIC 1.5" DIA GRAY datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A D2PAK datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 24AWG MTA-100 datasheet.pdf
SWITCH SELECTOR SPST-NO 2POS 10A datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/40W CARBON LOG datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf
UMMQ-1200-1250-A datasheet.pdf
DIODE RECT STD RECOVERY datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD SNG OUT datasheet.pdf